Copyright © Tuğçe'nin Kitaplığı
Design by Dzignine
30 Ocak 2013 Çarşamba

Gölge ve Kemik - Leigh Bardugo | Tanıtım


Gölge ve KemikAslında, bu haftanın planında olmayan bir yazı şu anda okuduğunuz ama kargo bugün sessiz sedasız gelerek, beni sevindirince yazmadan edemedim; başlamak için sabırsızlandığım ve son zamanların beklenen kitaplarından olan Gölge ve Kemik kitap tanıtımını. Ayrıca yazar Leigh Bardugo beni kırmadı ve çok keyifli bir söyleşi yaptık, önümüzdeki haftalarda yorum ardından onu da yayınlayacağım...

Martı Yayınlarından geçtiğimiz günlerde çıkan ve raflardaki yerini alan Gölge ve Kemik, The Grisha Serisinin ilk kitabı.

Arka Kapaktan;

Onu yalnızca geçmişi... geleceği ise bir tek o kurtarabilir...
"Bekle!" diye sesimi yükselttim ama o çoktan arkasını dönmüştü. Kolunu tuttum, bizi izleyenlerden gelen şaşkınlık dolu seslere aldırış etmedim. "Bir yanlışlık olmalı. Ben... düşündüğünüz gibi..." Yavaşça bana dönüp kolunu tutan elime ters ters bakınca sustum. Elimi çektim ama öyle hemen geri adım atmayacaktım. "Ben düşündüğünüz kişi değilim," diye fısıldadım çaresizce.

Karanlıklar Efendisi biraz daha yakınıma geldi, sadece benim duyabileceğim bir sesle, "Kim olduğunu bildiğini hiç sanmıyorum!" dedi.

"Zengin fantastik öğelerle oluşturulmuş bir dünya, büyüleyici kurgu ve sizi kendine bağlayan duygusal bir kanca gibi... Sayfaları çevirirken kendinizden geçecek, final sahnesinde tüm tahminleriniz yanlış çıkacak ve doruk noktasında alnınızdan vurulmuşa döneceksiniz!"
Horn Book Magazine

"Bu büyüleyici dünya, içinde birçok tuzak barındırıyor. Mitolojiyle süslenmiş ve inandırıcı karakterlerle güçlendirilmiş roman sarsıcı sürprizlerle heyecanı ve adrenalini zirveye ulaştırıyor. George R. R. Martin ve J. R. R Tolkien hayranlarına özellikle tavsiye edilir."
RT Book Reviews

"Baş döndüren, eşsiz bir dünyada beklenmedik sürprizleri olan muhteşem bir kitap. Fantastik roman severlerin gözdesi olacak."
Library Journal

"Etkileyici betimlemelerle dolu, entrika ve akıl almaz büyülerle süslenmiş, içinde pek çok sürpriz barındıran bu macera aynı zamanda romantizm ile tehlikeli bir tutkuyu da bir arada sunuyor."
Publishers Weekly

"Leigh Bardugo sihirli parmaklarıyla harika bir roman yaratmış. Karakterler oldukça gerçekçi, kurduğu dünya ise bir o kadar egzotik ve hareketli. Fantastik tür okuyucuları bu seriye bayılacaklar."
Booklist

Kitap bu kadar ses getiren ve merak edilen bir kitap olunca,  Küçük Kızın Büyük Kütüphanesi ve bana takibi bu kitabı ikinci Blog-Twins (İki Blog Bir Kitap) çalışması için sıraya almak düştü, 15 günde bir demiştik ama merakımıza yenik düşerek daha kısa sürede ikinci kitaba geçmeye karar verdik :). Kemikler Şehri kitabından sonra Gölge ve Kemik için yapacağımız bu ikili yorumu okuyabileceksiniz.

0 yorum:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...