Copyright © Tuğçe'nin Kitaplığı
Design by Dzignine
30 Ocak 2013 Çarşamba

Yorum: The Marriage Mistake - Jennifer Probst

Puanlama : C-

Yazar: Jennifer Probst
Çevirmen:  -
Sayfa Sayısı: 338
Dili: İngilizce
Yayınevi: Entangled

The Marriage Mistake, yazarın bu seride ki üçüncü kitabı. Ve diğer iki kitapta olduğu gibi; yine bir aşk büyüsü ile başlayan ve evlilik ile sonuçlanacak hikaye bu defa; The Marriage Trap’te tanıştığımız Carina Conte, Micheal Conte’nin küçük kız kardeşi ve Michael’in en yakın arkadaşı ve Amerika’da ki şirketinin de CEO’su olan Max Gray arasında.

Carina, çocukluğundan beri Max’e aşıktır, ki zaten bunu The Marriage Trap’te bir sahnede de görmüştük. Ama Max, Michael’in da etkisiyle Carina’yı her zaman koruması gereken küçük kız kardeşi olarak görmüştür. Ve Carina, MBA diplomasını alıpta Amerika’ya aile şirketinde işleri öğrenmeye geldiğinde ve Max’in asistanı olduğunda da bu bakış açısı değişmemiştir.

Ailenin en küçüğü olması ve hep bunun baskısı ile yetişen Carina, Amerika’ya kendini bulma ve hayatını istediği gibi yaşama arzusu ile gelmiştir ama hala kendisini kabul ettirememektedir. Ayrıca aile şirketine de eğitimine rağmen ciddi bir ilgisi yoktur, aslı keyif aldığı şey resim yapmaktır ama bu da aile tarafından hep sadece bir hobi olarak görülmüş ve ciddiye alınmamıştır.

Tabii ki, yirmialtı yaşında artık küçük bir kız gibi olmayan, aksine oldukça güzel ve alımlı bir kadın haline gelmiş Carina – tıpkı çirkin ördek yavrusu misali – ile Max arasında bir çekim vardır ama Carina kendini ne kadar Max’e sunarsa sunsun, bir türlü Max’i ikna edememektedir. Ya Michael’ın varlığı, ya iş ilişkileri, ya Max’in kendini ıspatlamak üzere takıldığı kız arkadaşı ya da Max’ın kendini Carina için yetersiz gördüğü duyguları araya girmekte ve aralarında birşeyler olmasına  engel olmaktadır.

Carina ise, aralarında ki çekimin farkındadır ve Max’i sisteminden atmak ve hayatına devam edebilmek için Max’le bir gecelik bir ilişki yaşaması gerektiğine karar vermiştir. İş için gittikleri Vegas seyahati de, bu kararı uygulaması için gerekli ortamı oluşturmuştur ve sonunda istediğini elde etmiştir. Ama işler tam planladığı gibi gitmez ve sabah son derece otoriter olan anne Conte ile burun buruna kalırlar. Tabii ki evlenmek zorundadırlar ama Carina bunu istememektedir, peki Max ile geçirdiği tek gecelik ilişki işe yaramış mıdır ve Max’i sisteminden atabilmiş midir? Tabii ki bunu merak ediyorsanız kitabı okumanız gerekecek...

Bu kitapta yine serinin diğer iki kitabının taşıdığı, eğlenceli ve ateşli sahneleri bir arada barındırmaya devam ediyor, ama bir önceki kadar komik atışmaların olmadığını belirtmem lazım ve birazda fazlaca uzatılmış gibi. Carina her ne kadar, büyümüş ve güzelliği ortaya çıkmış, son derece çekici bir kadın haline gelmişte olsa, çocukça davranışlardan ve düşüncelerden sıyrılmış gözükmemekte ve dönüştüğü kadının havasını okura pek hissettiremiyor. Yirmialtıdan çok, en fazla yirmili yaşların başında bir kız resmi çiziyor. Max ise, tüm sert ve alfa karakterine rağmen kitap boyunca, Michael’dan ya korkuyor, ya da kendisine hükmetmesine izin veriyor. Kendisini değersiz bulması bahanesi de bir türlü üstüne oturmamış. Buna sebep olan babası ile yaşadığı sahne de bence biraz fazla yüzeysel ve etkisiz kalmış.

Yine de tabii ki, Max’in Carina tarafından baştan çıkarılmaya çalışıldığı sahnelerde oldukça komik olaylar yaşanıyor ve okur kitabın birçok kısmını keyifle okuyabiliyor ama ikinci kitaptaki karakterlerin çekişmesi yada duygu yoğunluğu maalesef bu kitapta hissedilemiyor ve sonuda biraz hızlıca bağlanmış ve adeta bir sonraki kitabın hazırlığı için yazılmış etkisi yaratıyor. Bu nedenle de; standart bir aşk romanı ve hatta bilindik bir çirkin ördek yavrusu masalından farkı kalmıyor. Ama bu çirkin ördek yavrusu masallarının sevilmediği anlamına gelmiyor tabii ki... :)

Yine soğuk bir kış gününde, sıcak içeceğiniz ile oldukça sıcak bir okuma sunacağı kesin olan bu kitap yine de sanki birazcık kısa kalmış gibi.

Buradan satın alabilirsiniz:

0 yorum:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...